Gazi Mustafa Kemal Atatürk
RTÜK Talebimizle TRT Çocuk İçin İnceleme Başlattı

RTÜK Talebimizle TRT Çocuk İçin İnceleme Başlattı

15/02/2018

Her geçen gün öğretmen onuruna yönelen saldırılar artmakta iken, yayın yoluyla da karikatürize edilmekteyiz. Yalnızca kınayan, seyirci kalıp razı gelen sendikaların aksine kurumsal tepkisini resmi başvuruları ve eylem kararlarıyla Anadolu Eğitim Sendikası farkını ortaya koymuştur. Mücadele alanında öğretmenlik mesleğinin onurunu korumak ilk sıradadır. Nitekim; yayın yoluyla bizi itibarsızlaştırmaya çalışan yayınlar hakkında üç başvurumuz ile iki program yayından kaldırılmış (ATV Bizim Okul, ATV Yeniden Başlayalım ), vergilerimizle yayında olan TRT Çocuk Kanalında yayında olan “öğretmenim Canım Benim”  programı hakkında inceleme başlatılmıştır. Tüm üyelerimizi de aynı program için www.rtuk.gov.tr adresinden “izleyici-dinleyici/yayın denetimi” bölümünden başvuru yapmaya davet ediyoruz.

http://www.aes.org.tr/haber-866-devlet-kanalinda-ogretmene-hakareti-rtuk%E2%80%99-e-sikayet-ettik.html

Tekirdağ Çorlu Ahi Evran Lisesinde yaşanan vahim olayın benzeri seviyesiz yaklaşımları senaryolaştıran süreli yayın ( TRT Çocuk/ Öğretmenim Canım Benim Programı) meslektaşlarımıza yönelik tacizin mizahını yapmakta, meşru kılmaktadır.

Buradan bir kez daha vurgulamak isteriz ki; öğretme ciddi bir uğraşıdır, öğretmenlik saygın bir meslektir. Sevdirelim, eğlendirelim gibi masum parantezlerle bizleri maymuna çeviren yapımlara katlanmayacağız. RTÜK ün başlattığı inceleme sonunda gereken yaptırımlar ve düzenlemeler yerine getirilmez ise mücadelemizi yasal zeminde sürdüreceğiz. Biz nöbette olduğumuz sürece öğretmenler yalnız ve sahipsiz değildir, nöbetteyiz.
Anadolu Eğitim Sendikası
Aslıhan YADİGAR 19.02.2018 01:48:41

güncel gündemi takip ederek, güncel duyurularınızı bizlere bildirdiğiniz için teşekkür ederiz; tüm eğitim çalışanların sendikası.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

RTÜK Talebimizle TRT Çocuk İçin İnceleme Başlattı RTÜK, anadolu eğitim sendikası, cansel güven, canım öğretmenim, trt çocuk, aes, bizim okul RTÜK Talebimizle TRT Çocuk İçin İnceleme Başlattı