Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Emeğin Günü 1 Mayıs Kutlu Olsun

Emeğin Günü 1 Mayıs Kutlu Olsun

30/04/2018

1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kabul edilmiştir.

1889`dan bu yana tüm dünyada "Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü" olarak kutlanılan 1 Mayıslarda, emek örgütlerimizin omuz omuza yürüyememesi tartışılması gereken ayıplı bir husustur.

AES olarak, bundan önceki 1 Mayıslarda gösterdiğimiz emek hakkından yana birleştirici tavra uygun düşecek şekilde 2018’in 1 Mayısında da,  tüm alanları sahiplendiğimizi, üyelerimizi eylemlere katılma noktasında özgürleştirdiğimizi ilan ediyoruz.

Biz bugün her alanda, her yerde, her yürekte ve herkesleyiz!

Devlet memurları üzerinden siyasetin baskısını da, gölgesini de kaldırmak için, kamu yönetiminde adaletin ve liyakatin temel olması için, bizi açlık sınırı ile yoksulluk sınırı arasında bir ücrete mahkûm edenlere ders vermek için kadromuz, işimiz, aşımız için, her akşam onurumuzla eve dönebilmek için haykırıyoruz...

Sapı bizden baltaların bizi kıymasına, bizi doğramasına asla izin vermeyecek, en haklı taleplerimizi her fırsatta haykırmaya devam edeceğiz!..

 Her şeye rağmen…

 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun.
 
Anadolu Eğitim Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu
  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Emeğin Günü 1 Mayıs Kutlu Olsun 1 Mayıs, Emeğin Günü, İşçi bayramı, aes, anadolu eğitim sendikası Emeğin Günü 1 Mayıs Kutlu Olsun