Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Atama Kontenjanları Adil ve Şeffaf Olmalıdır

Atama Kontenjanları Adil ve Şeffaf Olmalıdır

15/05/2018

Bilindiği üzere 22 Mayıs-25 Mayıs tarihleri arasında il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları alınacaktır. 30 Mayıs gününe kadar başvuru sonuçları açıklanarak, kararnamelerin çıkması sağlanacaktır. 8 Haziran’dan itibaren ilişik kesme işlemlerinin yapılacağı MEB tarafından duyurulmuştur.  Söz konusu yer değiştirmelerin adaletli yapılabilmesi için, atama kontenjanlarının adil ve şeffaf olarak belirlenmesi, hemen ardından yapılacak il dışı atamalar için kontenjanların eşitlik ilkesi gözetilerek belirlenmesinin önemini belirten başvuru yazımızı, Milli Eğitim Bakanlığı’na iletmiş bulunmaktayız.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

hukuk@aes.org.tr 

Sayı:  969-18/5008

Konu: Atama Kontenjanları                                                                                15/05/2018

 

Milli Eğitim Bakanlığı

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne

 

İlgi: A)  17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan                    

              Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

 

            Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından 11.05.2018 tarihinde öğretmenlerin il içi yer değiştirme duyurusu yayımlanmıştır. Belirlenen takvim çerçevesinde atamaların yapılarak tamamlanması temennimizdir. Yıllar itibariyle adil, şeffaf bir yer değiştirme beklentisi içinde olmuş öğretmen camiamız için atama dönemleri her zaman heyecanlı dönemler olarak akılda kalmıştır.

            Ülkemizdeki bölgeler arasındaki farklar veya bir şehir merkezindeki mahalleler arasındaki farklar zorunlu olarak yer değiştirme taleplerini azaltmamış aksine artmasına neden olmuştur. Bu noktada en büyük beklentimiz; doğal olarak il dışı atamalardan önce yapılan il içi atamaların yapılması sırasında, adil bir anlayışla kontenjanların eşit bir şekilde belirlenmesidir. Zorunlu bölgelerde çalışarak zorunlu hizmetini tamamlamış kontenjan boşluğundan dolayı yer değişikliği yapılmayan öğretmenlerimiz için bu durum çok önemlidir. İller bazında konu üzerinde hassasiyet gösterilmesini talep etmekteyiz.

Gereğini arz ederiz. 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Atama Kontenjanları Adil ve Şeffaf Olmalıdır İl içi, il dışı, atama ,aes, mehmet alper öğretici, kontenjan, Bilindiği üzere 22 Mayıs-25 Mayıs tarihleri arasında il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları alınacaktır