Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 Genel Başkanımız Eğitim Sorunlarını MEB Müsteşarına iletti

Genel Başkanımız Eğitim Sorunlarını MEB Müsteşarına iletti

05/06/2018

Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ TBMM Kamu Denetçiliği Kurumunun (OMBUDSMANLIK) Lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler arasında 'Hak Arama Kültürü ve Ombudsmanlık' konulu yarışmanın ödül törenine katıldı.

Genel Başkan ödül töreninde MEB müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN' e SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini; öğretmenler arasında istihdam ayrımının olmaması gerektiğini; ADİL bir yer değiştirme ve TEŞVİK sistemi ile sözleşmeli öğretmenliğe gerek kalmayacağını iletti. Şu an kadrolu olarak çalışan öğretmenlerimizin de gerek il içi gerek il dışı tayinlerinin de çok zor olduğunu, bu sistemle bunun da düzeleceğini belirtti.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak diğer eğitim sorunlarının da yer aldığı detaylı çözüm önerilerimizi içeren raporlarımızı da ilgili makamlara sunacağız.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

  Facebook'ta Paylaş      
Mert Cem 05.06.2018 14:57:17

Diploma alan değişikliği talebimizi de iletin

ibo can 07.06.2018 11:30:53

alan değişikliği ile ilgili bir haber bekliyoruz.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Genel Başkanımız Eğitim Sorunlarını MEB Müsteşarına iletti meb, mehmet alper öğretici, eğitim sorunları, müsteşar, yusuf tekin, kamu denetçiliği kurumu, Genel Başkanımız Eğitim Sorunlarını MEB Müsteşarına iletti