Gazi Mustafa Kemal Atatürk
MEB Ücretsiz Ders Kitapları Dağıtım ve Poşetlemesindeki Eksiklikleri Gidermelidir

MEB Ücretsiz Ders Kitapları Dağıtım ve Poşetlemesindeki Eksiklikleri Gidermelidir

13/09/2018

Bilindiği üzere 2018/2019 Eğitim-öğretim yılının başlamasından dolayı öğrencilerimize ders kitapları ücretsiz verilecektir. Bundan dolayı Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından 4734 sayılı ihale kanununa istinaden, açık ihale usulü ile kiralama veya hizmet alımı şeklinde ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı ve poşetleme işinin yapılması gerekmektedir. Ancak bir çok farklı il ve ilçede kitap dağıtımının henüz yapılmadığı; kitap dağıtımı yapılan yerlerde ise kitap taşıma ve poşetleme işinin okul yönetici, öğretmen ve hizmetlilerince yerine getirildiği tespit edilmiştir.

Ücretsiz ders kitabı dağıtımı ve paketleme işleri milli eğitim müdürlükleri tarafından ihale ile yapılmaktadır. İhaleyi alan firmaların şartnamelerini yerine getirmeleri gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili gerekli önlemleri almalı; kitap dağıtımı yapılmayan il ve ilçelerde öğrencilerimizin mağdur olmaması için Pazartesi gününe kadar dağıtım ve poşetleme işlerinin yapılmasını, taşıma ve poşetleme işlerinin eğitim çalışanlarına bırakılmamasını takip etmeli ve gerekli tedbirleri almalıdır.

Anadolu Eğitim Sendikası

 

               

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

MEB Ücretsiz Ders Kitapları Dağıtım ve Poşetlemesindeki Eksiklikleri Gidermelidir MEB, AES, ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI, ücretsiz ders kitabı, MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ Bilindiği üzere 2018/2019 Eğitim-öğretim yılının başlamasından dolayı öğrencilerimize ders kitapları ücretsiz verilecektir