Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Özel Eğitim Öğretmenleri Nöbet Ücreti Almalıdır

Özel Eğitim Öğretmenleri Nöbet Ücreti Almalıdır

25/09/2018

Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak özel eğitim öğretmenleri için nöbet ücreti talep ettik. Değişen yönetmelik çerçevesinde hak kaybının oluşmaması için konuya önem verilmesini istedik.  

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

  

Sayı: 1025-18/5064                                                                                      Tarih: 25/09/2018

Konu: Özel Eğitim Öğretmenleri Nöbet Ücreti

 

T.C.

Milli Eğitim Bakanlığı

 

 İlgi:  a) 26/07/2014 Tarih ve 29072 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

          b) 07/072018 Tarih ve 30471 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği

          c) 25/06/2001 Tarih ve 4688 sayılı Kamu Kamu Görevlileri Sendikaları Ve Toplu Sözleşme Kanunu


           Bilindiği üzere geçtiğimiz temmuz ayında özel eğitim yönetmeliğinde değişikliğe gidilerek, özel eğitim öğretmenlerine nöbet görevi getirilmiştir. İlgi a)’nın  60. maddesine göre “özel eğitim anaokulları, özel eğitim anasınıfları ile özel eğitim sınıflarında görevli özel eğitim öğretmenleri” için nöbet görevi düzenlemesine gidilmiştir. Bundan dolayı özel eğitim öğretmenlerinin de haftalık 3 saat nöbet ücretinden faydalanması gerekir.

Konu ile ilgili bazı okullar bilgi sahibi olmadığını belirtmekte ve ülke genelinde bir bütünlük bulunmamaktadır. Okulların konu ile ilgili bilgi eksikliği bulunmaktadır. Okullara bilgi verilerek söz konusu durumla ilgili bütünlük sağlanması hak kaybının oluşmaması için gereklidir.

Gereğini arz ederiz.

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Özel Eğitim Öğretmenleri Nöbet Ücreti Almalıdır Özel Eğitim Öğretmenleri Nöbet Ücreti Almalıdır, Özel Eğitim Öğretmenleri, Nöbet Ücreti, aes, anadolu eğitim sendikası, mehmet alper öğretici, muhammet ali gezi özel eğitim öğretmenleri için nöbet ücreti talep ettik