Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Öğretmenlerimiz Angarya Görevler Karşısında Dik Durmalı

Öğretmenlerimiz Angarya Görevler Karşısında Dik Durmalı

20/11/2017

2017-2018 Öğretim Yılı yine başta öğretmen olmak üzere memur, yardımcı hizmetler, güvenlik gibi noktalarda personel eksikliği ile başladı. Öğretmenleri günde birkaç saat iş yapıyor, yılda üç ay tatil yapıyor sanan kimileri de her vesile ile yeni sorumluluklar türetme peşinde.

Sendikamız, yasal dayanaktan yoksun, zorunlu değil gönüllü olması gereken, öğretmenlik asli görevleriyle örtüşmeyen, ücret de ödenmeyen işlerde direnmek gerektiğini savunmaktadır. Bu kapsamda hakkını ararken endişeye kapılmanın da yeri yoktur. Anayasamızın yasakladığı angarya görevleri yerine getirmediğinde liyakatsiz yöneticilerin mesnetsiz suçlamalarına karşı direnişini 19/11/2017 Tarih ve 604 Sayılı eylem kararı ile imza altına alan sendikamız, geçmişte olduğu gibi bu öğretim yılında da öğretmenlik meslek onurunu temsil edecektir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Öğretmenlerimiz Angarya Görevler Karşısında Dik Durmalı nöbet, nöbet eylemi, anadolu eğitim sendikası, angarya 2017-2018 Öğretim Yılı yine başta öğretmen olmak üzere memur, yardımcı hizmetler, güvenlik gibi noktalarda personel eksikliği ile başladı