Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Talebimiz Kabul Gördü İl İçi Özür Grubu Bu hafta Açılacak!

Talebimiz Kabul Gördü İl İçi Özür Grubu Bu hafta Açılacak!

05/03/2013

Sendika yönetimi olarak yürürlükteki yer değiştirme yönetmeliğine rağmen sürekli ertelenen il içi özür grubu yer değiştirmeleri hakkında bakanlığa defalarca yazılı talepte bulunmuş, bakan yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ile görüşmüş, Sayın Nabi AVCI’ya ulaştırdığımız acil talepler arasında il içi sorununun giderilmesi talebimize geniş yer vermiştik. Aynı ilin içinde, ayrı evlerde yaşayacak denli uzak ilçelerde çalışan öğretmenlerimizin varlığı söz konusuyken, özür gruplarının yalnızca il dışına açılması adalet duygusunu zedelemiştir.

 

 

İl içi özür grubu mağdurları adına sürdürdüğümüz çabalar nihayet bugün sonuç verdi. Sendika Genel Merkez Yöneticilerimize bugün bir açıklama yapan bakanlık yetkilileri il içi özür grupları için çalışmayı başlattıklarını, çalışılan kılavuzun yayınlanmasını takiben il içi özür grubu başvurularının en kısa sürede alınacağını müjdeledi.

 

 

 

İl içi özür grubu başvurularında da tıpkı il dışı başvurularında olduğu gibi puan-kontenjan gözetileceğinden başvuru yapacak tüm üyelerimizin başvuru, tercih ve sonuç ekranlarını kaydetmeleri çok önemlidir; tekraren hatırlatıyoruz.

 

 

 

İl içine ilişkin yetkili bir ağızdan kesin bir haber bekleyen tüm mağdur öğretmenlere bu güzel haberi paylaşmanın mutluluğunu yaşarken, özür gruplarında kapsam dışı kalan eğitim özrü yanında, alan değiştirme nedeniyle il içi ve il dışından mağdur olan öğretmenlere ilişkin taleplerimizi de takip etmekteyiz. Her türlü gelişmeyi sitemiz üzerinden paylaşacağımız bilinmelidir. Saygılarımızla…

 

 

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Talebimiz Kabul Gördü İl İçi Özür Grubu Bu hafta Açılacak!