Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: YÖNETİCİ ATAMALARINDA MÜLAKAT TAMAMEN KALDIRILMALIDIR

ÖĞRETİCİ: YÖNETİCİ ATAMALARINDA MÜLAKAT TAMAMEN KALDIRILMALIDIR

12/01/2019

Milli Eğitim Bakanlığı,  21/6/2018 tarihli ve 30455 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde, 12 Ocak 2019 tarihi itibariyle bazı değişiklikler yaptı.

Bu değişikliklere göre; test usulünde yapılacak yazılı sınavın ağırlığı, müdür ve müdür yardımcılığına yapılacak atamalarda yüzde 60’tan yüzde 80’e yükseltilmiştir. Her ne kadar bir önceki duruma göre mülakatın etkisi azaltılsa da yönetici atamalarında mülakat tamamen kaldırılmalı; ehliyet ve liyakatli olanlar yönetici olabilmelidir.

2023 Eğitim vizyonunda da yer aldığı gibi okul yöneticiliği artık geçici görevlendirmeler ile değil profesyonel bir uzmanlık alanı olarak düzenlenmelidir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: YÖNETİCİ ATAMALARINDA MÜLAKAT TAMAMEN KALDIRILMALIDIR Mehmet Alper Öğretici, aes, liyakat, yönetici görevlendirme, meb, mülakat, yönetici atama 2023 Eğitim vizyonunda da yer aldığı gibi okul yöneticiliği artık geçici görevlendirmeler ile değil profesyonel bir uzmanlık alanı olarak düzenlenmelidir