Gazi Mustafa Kemal Atatürk
İYİ TATİLLER

İYİ TATİLLER

18/01/2019

Gözbebeğimiz, sevgili öğrencilerimizin dört gözle bekledikleri yarıyıl tatili 18 Ocak Cuma günü başlıyor. Ancak iki hafta boyunca servis koşuşturması, sınav stresi ve zil sesinden uzak kalacak olan öğrenciler tatil rehavetine kapılmamalıdır.

 

Aileler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı her yönüyle iyi yetişmeleri için her türlü fedakârlığı göstermektedir. Yapılan bütün fedakârlıklar karşısında anne ve babalar çocuklarının başarılı olmasını isterler. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Sevgili öğrencilerimizin karneleri nasıl olursa olsun, ailesinin desteğine, güvenine, sıcaklığına ve şefkatine her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu unutulmamalıdır. Onlara karşı her zaman sevgi, şefkat dolu, sevecen, hoşgörülü ve çok olumlu örnek bir model olmalıdır.

 

Tatil hiçbir şey yapmama değildir. Aile arasındaki bağları güçlendirme, doyurucu, yoğun arkadaşlık ilişkileri geliştirmek için önemli bir fırsattır. Tatil, televizyon ve bilgisayar karşısında geçirilmemelidir. Her öğrenci kendi eğitim eksikliğini öğretmeninden ve anne-babadan daha iyi bilir. Bu eksikliği giderecek çalışmalar yapmalı; sanat, kültür, spor alanlarında kendini geliştirmelidir.

 

Aileler, çocuklarıyla nitelikli zaman geçirmeli, öğrencinin tatil sürecini çok iyi planlamasına ve değerlendirmesine yardımcı olmalıdır. Bu konuda yapılabilecek en önemli davranış, öğrencinin özellikle şiddet içeren oyunlar oynamasına izin vermemektir. Çocuğa alternatifler sunulmalıdır. Biz eğitimciler çok iyi biliyoruz ki; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef göstermiş olduğu çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmak, ancak iyi eğitilmiş ve yetiştirilmiş sağlam bir nesil ile mümkün olacaktır.

 

Evlatlarımızı bu şekilde özverili gayretleriyle eğiten ve öğreten öğretmenlerimizin de yoğun bir tempoda geçen yorucu bir dönemin ardından dinlenmeyi hak ettiklerine inanıyor, çalışmalarından dolayı hepsine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Anadolu Eğitim Sendikası olarak eğitim ordumuzun kurmayları olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere, bu ordunun neferleri olan öğrencilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diler; tüm öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımıza, velilerimize ve de geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize sevgi ve saygılarımızı sunarım. 

 

 

Mustafa YAMAN 

AES Genel Başkan Yardımcısı

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

İYİ TATİLLER yarıyıl tatili, 2019, aes, anadolu eğitim sendikası, mustafa yaman Gözbebeğimiz, sevgili öğrencilerimizin dört gözle bekledikleri yarıyıl tatili 18 Ocak Cuma günü başlıyor