Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Öğretmenlere Duyuru Yapılmıyor

Öğretmenlere Duyuru Yapılmıyor

18/11/2013

     İlimiz Esenler ilçesinde Halk Eğitim merkezi müdürlüğü tarafından açılacak olan, “MTSK Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi” kursunun ya da bilindiği adı ile Direksiyon Sınav sorumlusu kursunun Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyurulmadığına şahit olduk. 

Bundan önceki yıllarda yapılan, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılacak olan ve öğretmenleri ilgilendiren kurslar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayı ile, kursu verecek, onay isteyen ilçelerin listesi ile okullarda tüm öğretmenlere imza karşılığı duyurulmaktaydı. Esenler’de yapılan ve ilk öğretmenlerin bilmesi gereken kursun yazısı okullara ulaştırılmamıştır.

 

     Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Türkiye’nin çeşitli illerinde açılan ve öğretmenleri ilgilendirmeyen kursları bile duyururken, öğretmenleri ilgilendiren bu kursun duyurulmaması, aklımıza bir art niyetin olduğunu getirmektedir.Yangından mal kaçırır gibi kurs başvurusu alınması ve  kurstan belirli bazı kişilerin mesajlaşma yoluyla haberinin olması manidardır. MTSK Sınav Sorumlusu yetki Belgesi kursu için son başvuru tarihi 15 kasım tarihiydi.Ve bu tarihi geçmiş bulunmaktayız.

 

     Anadolu Eğitim Sendikası olarak bu konunun peşini bırakmayacağız.İl Mili Eğitim Müdürlüğünden bilgi talep edeceğiz.Kurs duyurusunun yönetmelikteki gibi yapılması gerektiğini isteyeceğiz.Günde yaklaşık yirmi yazı gönderen Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, bu konuda öğretmenleri bilgilendirmemesinin cevabını merak etmekteyiz.

 

 

 

                                                                                          Muhammet Ali GEZİCİ

                                                                         Anadolu Eğitim Sendikası İstanbul İl Başkanı

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Öğretmenlere Duyuru Yapılmıyor