Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Öğretici: MEB Yönetici Mülakatlarında Tüm İllerin Sonuçlarını Liste Olarak Yayımlamalıdır

Öğretici: MEB Yönetici Mülakatlarında Tüm İllerin Sonuçlarını Liste Olarak Yayımlamalıdır

05/08/2019

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ sendika olarak yönetici atamalarında her zaman ehliyet ve liyakat vurgusu yaptıklarını dile getirdi. Son yapılan yönetmelik değişikliği ile müdür ve müdür yardımcılığı için Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ÖSYM tarafından yapılmış ve sınav puanına göre adaylar mülakatlara çağrılmıştı.

GENEL OLARAK SINAV VE MÜLAKAT PUANLARI AYNI

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK yönetici mülakatları için ‘sınav puanın aynısı verilecek’ demişti. Mülakat sonuçlarını açıklanan illere baktığımızda torpil bekleyenlerin hüsrana uğradığını, genellikle mülakat puanlarının yazılı sınav puanları ile aynı olduğunu görmekteyiz.

TÜM İLLERİN MÜLAKAT SONUÇLARI LİSTE HALİNDE YAYIMLANMALI

Ancak çok az da olsa bazı yerlerde mülakat puanından düşük alanların bilgisi tarafımıza ulaşmaktadır. MEB bunlara açıklık getirmeli, illerin mülakat sonuçlarını da liste halinde yayınlanmasını sağlamalıdır.

Sayın Bakan Ziya Selçuk’a geçmiş yıllarda olduğu gibi torpile geçit vermediği için teşekkür ediyorum açıklamasında bulunan Genel Başkan ÖĞRETİCİ, isteğimiz yönetici atamalarında mülakatın tamamen kaldırılması; ehliyet ve liyakatin esas alınmasıdır açıklamasında bulundu.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Öğretici: MEB Yönetici Mülakatlarında Tüm İllerin Sonuçlarını Liste Olarak Yayımlamalıdır yönetici atama, meb, aes, anadolu eğitim sendikası, mehmet alper öğretici ?AES? Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ sendika olarak yönetici atamalarında her zaman ehliyet ve liyakat vurgusu yaptıklarını dile getirdi