Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES: ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞE UYGUN OLARAK HER YIL DÜZENLİ YAPILMALIDIR

AES: ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞE UYGUN OLARAK HER YIL DÜZENLİ YAPILMALIDIR

08/08/2019

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ alan değişikliği ile ilgili açıklama yaparak. 5 yıllık aranın ardından son olarak 2018 Aralık ayında yapılmış olan alan değişikliğinin yönetmeliğe uygun ve her yıl düzenli olması gerektiğini ifade etti. İşte açıklamalar:

5 yıllık aranın ardından son olarak 2018 Aralık ayında alan değişikliği yapılmıştı. Yönetmelikte var olan alan değişikliği yıllardır yapılmamış ve bu nedenle bir çok öğretmenimiz mutsuz şekilde derslere girmeye devam etmiştir.

Alan değişikliği bir ihtiyaç olup sertifika veya yan alan nedeniyle geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmamalı; yapılacak alan değişikliği yönetmeliğe uygun ve her sene düzenli şekilde devam etmelidir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası 

  Facebook'ta Paylaş      
Öğretmen Durakta 16.08.2019 12:58:39

Alan değişiliği bu sene ne zaman yapılacak? Bu konuyla ilgili milli eğitim bakanlığından maalesef hiçbir şekilde bilgi edinemiyoruz. Sizin bu konuda bizlerin haberdar olmasını sağlayacağınıza inanıyoruz. Lütfen tarihle ilgili bir açıklama yapılması konusunda yardımcı olunuz. Ayrıca Aralıkta yapılan atamalar çok sıkıntılı oluyor . Sene başında olması her açıdan daha mantıklı olacaktır. Saygılarımla.

Duraktaki Öğretmen 16.08.2019 13:58:01

Aşağıdski mektubu sayın bakana ulaştırmak istiyoruz. Sayın Bakanım,
Bir eğitim-öğretim yılını daha bitirmiş bulunuyoruz. Akademik kişiliğiniz ve birikiminizle yaptığınız ve yapmayı planladığınız her çalışmanın eğitim dünyamızı bir güneş gibi aydınlatmaya başlattığını ve biz öğretmenlere güven verdiğinizi belirtmek isteriz. Bu yıl planlaması yapılan yeni lise müfredatının uygulanmasında, heyecan dolu öğretmenlerin, yeni sistemde rol oynaması hayati bir önem taşıyor. Alan diploması olan biz sınıf öğretmenleri bu yeni sistem için motor rolü oynamaya hazır ve talibiz. Bu sebeple, siz ve değerli kadronuzdan, diplomaya dayalı alan değişikliği yapılmasını büyük bir arzuyla istiyoruz. Dönem ortasında yapılan alan değişiklikleri öğretmenin adapte olmasını zorladığı gibi, geride ve yarıda bıraktığı öğrencilerini de mağdur durumda bırakmaktadır. O yüzden sizden ricamız; bu yaz tatilinde yeni bir alan değişikliği uygulamasının yapılmasıdır. Empati gücünüzün çok yüksek olduğu bildiğim


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES: ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞE UYGUN OLARAK HER YIL DÜZENLİ YAPILMALIDIR alan değişikliği, aes, anadolu eğitim sendikası, mehmet alper öğretici, meb