Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES: ÖZÜR GRUBU ATAMALARINDA İL-İLÇE EMRİ İÇİN MEB’E BAŞVURDUK

AES: ÖZÜR GRUBU ATAMALARINDA İL-İLÇE EMRİ İÇİN MEB’E BAŞVURDUK

23/08/2019

22 Ağustos itibariyle 2019 Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme tercihleri başladı. İl-ilçe emri uygulamasının olmaması, geçmiş yıllarda görüldüğü gibi aile bütünlüğünü sağlama noktasında ciddi bir mağduriyet yaratmaktadır. Anayasa ile güvence altına alınan sağlık ve aile bütünlüğünün korunması gibi temel hakların ihlaline neden olmaktadır.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak, 2019 Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değişikliği işlemlerinde kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlerimizin mağdur olmaması için il-ilçe emri hakkı verilmesi hususunda, MEB’e yazılı başvuruda bulunduk.

 

  Facebook'ta Paylaş      
Hamza badinoglu 28.08.2019 14:25:10

Bizim için yapmis oldugunuz bu girişim için Teşekkürler. Yapmış olduğunuz başvuruya bakanlıktan bir cevap var mı, il ilçe emri gelme ihtimali olur mu sizce?


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES: ÖZÜR GRUBU ATAMALARINDA İL-İLÇE EMRİ İÇİN MEB’E BAŞVURDUK Özür grubu, aes, anadolu eğitim sendikası, muhammet ali gezici,mehmet alper öğretici kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlerimizin mağdur olmaması için il-ilçe emri hakkı verilmesi hususunda, MEB?e başvurduk.