Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: KPDK TOPLANMALI, SONUÇLARI ÇÖZÜM ODAKLI OLMALIDIR

ÖĞRETİCİ: KPDK TOPLANMALI, SONUÇLARI ÇÖZÜM ODAKLI OLMALIDIR

14/12/2020

BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ KPDK toplantısı ile ilgili açıklamada bulundu. Kasım ayında toplanması gereken kurulun hala toplanmadığını ifade eden ÖĞRETİCİ, sonuç getirmeyen toplantılar yerine çözüm odaklı toplantıların yapılması gerektiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

Kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyaloğun geliştirilmesi, kamu personel mevzuatının ve kamu yönetimi uygulamalarının değerlendirilmesi, yönetimin daha iyi işleyen bir yapıya kavuşturulması için ortak çalışmalar yürütülmesi, kamu görevlilerinin yönetime katılımının sağlanması ve kamu yönetiminin karşılaştığı sorunlara çözümler geliştirilmesi amacıyla her yıl Mart ve Kasım aylarında toplanması gereken KPDK’nın ilk toplantısı koranavirüs nedeniyle Mart’ta değil Eylül ayında toplanmıştı.

Tarihinde ilk defa gündemli olarak toplanan kurulda gündem “COVID-19 Salgını Döneminde Kamu Personel Uygulamalarının Değerlendirilmesi” idi. Bu toplantı sonrasında kamu çalışanlarının salgın döneminde hangi sorunları çözülmüştür? Yıllardır toplanan ancak kamu çalışanları için bir sonuç getirmeyen toplantılar yerine çözüm odaklı toplantılar yapılmalıdır.

Kasım ayında toplaması gereken KPDK Aralık ayı gelmesine rağmen hala toplanmamıştır. Salgın nedeniyle çevrimiçi de olsa KPDK toplanmalı, kamu çalışanlarının sorunları masaya yatırılmalıdır.

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: KPDK TOPLANMALI, SONUÇLARI ÇÖZÜM ODAKLI OLMALIDIR