Gazi Mustafa Kemal Atatürk
PİKTES Görevine Hizmet Puanı Verilmelidir

PİKTES Görevine Hizmet Puanı Verilmelidir

23/12/2020

           Bilindiği üzere PİKTES(Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Desteklenmesi Projesi) kapsamında hizmet veren öğretmenlerimiz olmuştur ve şu anda da hizmet vermeye devam etmektedir. Anadolu Eğitim Sendikası olarak kadrolu görev yapan öğretmenlerden, PİKTES kapsamında çalıştıkları dönem için hizmet puanından faydalanmaları gerektiğini Milli Eğitim Bakanlığından talep ettik.

 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

   Sayı : 2047-20/6086                                                                                      Tarih:23/12/2020

  Konu: PİKTES Görevine Hizmet Puanı

 

 T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

      İlgi:  a) 14/07/1965 Tarih ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

             b) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

                   Bilindiği üzere PİKTES(Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Desteklenmesi Projesi) kapsamında hizmet veren öğretmenlerimiz olmuştur ve şu anda da hizmet vermeye devam etmektedir. Bu öğretmenlerimizden 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olarak sözleşmeli ve kadrolu olarak görevlerine devam edenler bulunmaktadır. Kadrolu atandıktan sonra öğretmenlerimiz, sözleşmeli veya ücretli öğretmenlikte geçen öğretmenlik görevleri için hizmet puanı almaktadır.

              Sistem üzerinde ücretli öğretmenler ve PİKTES öğretmenleri “Diğer Öğretmenler” başlığı altında değerlendirilmektedir. Ücretli öğretmenlerimiz çalıştıkları dönem için hizmet puanı almaktadır ancak PİKTES öğretmenleri alamamaktadır. Kadrolu öğretmen olarak atanan öğretmenlerin ilgili yasalar çerçevesinde PİKTES kapsamında görev alan öğretmenler, çalıştıkları dönem için hizmet puanından faydalanmalıdır. Konu ile ilgili sendikamızın bilgilendirilmesini talep etmekteyiz.


               Gereğini arz ederiz.

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

PİKTES Görevine Hizmet Puanı Verilmelidir