Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİMİ UYGULAMASI KAŞIKLA VERİLENİ KEPÇEYLE GERİ ALIYOR

ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİMİ UYGULAMASI KAŞIKLA VERİLENİ KEPÇEYLE GERİ ALIYOR

21/10/2021

Eğitimcilerin sorunlarını yerinde dinlemek amacı ile il ziyaretleri yapan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Mersin temaslarında açıklamalarda bulundu. 6. Dönem Toplu Sözleşme ile geçmiş kayıpların telafi edilemediğini dile getiren ÖĞRETİCİ, kamu çalışanlarının aldıkları ücretlerin enflasyon altında kaldığını belirtti. Vergi dilimi uygulaması nedeniyle Ocak ayında alınan ücretlerin yılın diğer aylarında alınamadığını, emekliliğe dahi yansımayan ücretlerin vergi dilimine dahil edilmesinin doğru olmadığını, kaşıkla verilen artışların vergi dilimi nedeniyle kepçeyle geri alındığı için maaşların günden güne eridiğini ifade etti. Kamu görevlileri için vergi diliminin %15'te sabitlenmesi gerektiğini tekrar hatırlattı.

Mersin ziyaretleri Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Genel Başkan Yardımcımız Nihat ÖRS ve Mersin İl Başkanımız Yusuf ÖZEY ile Dr. Hakan Kundak İlkokulu, Merkez Ortaokulu, Şehit Yiğitcan Ciğa İlkokulu, Faris Kokulu İlkokulu,

Pakize Kokulu Lisesi,

İçel Anadolu Lisesi,

Vali Şenol Engin İlkokulu ve

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenler odasının sesine kulak vererek sorunlar yerinde dinlendi. Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun KILIÇ ziyaret edilerek yereldeki eğitimin sorunları üzerine görüş alış verişinde bulunuldu. Anadolu Eğitim Sendikası eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını yerinde dinlemeye devam edecek ve Anadolu'nun her köşesindeki yol arkadaşlarımızla bağımsız sendikal mücadelesini sürdürecektir.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİMİ UYGULAMASI KAŞIKLA VERİLENİ KEPÇEYLE GERİ ALIYOR