Gazi Mustafa Kemal Atatürk
MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİNDE İL-İLÇE EMRİ VERİLMESİNİ TALEP ETTİK

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİNDE İL-İLÇE EMRİ VERİLMESİNİ TALEP ETTİK

12/01/2022

Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak “2022 Yılı Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” atama döneminde öğretmenler için il-ilçe emri verilerek atama yapılmasını talep ettik.

 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Sayı :  2595-22/6636                                                                                                 Tarih:11/01/2022

Konu: Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmesi

         T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 

     İlgi: a) T.C. Anayasası

            b) 2022 Yılı Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer                      Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu 

            Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz gün “2022 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlandı Söz konusu duyuruya göre mazerete bağlı yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihlerine göre hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

                  Öncelikle belirtmek gerekir ki; öğretmenler yıllardır il içinde evlerine veya eşlerinin çalıştığı okullara yüzlerce kilometre mesafeler bulunan il içindeki ilçelerde görev yapmaktadır. Bu devam ettiği sürece il içi mazerete bağlı yer değişikliği amacına ulaşmamış olacaktır.

           Bundan dolayı mazerete bağlı yer değişikliğinde hem iller arasında hem de il içinde il-ilçe emrinin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Atamaların amacına ulaşması için ve öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken mazeretini düşünmeye devam etmemesi için ilçe emri büyük gerekliliktir.

                   Gereğini arz ederiz.

 

 

Didem Gürbüz 12.01.2022 10:34:05

Desteklerinizi bekliyoruz. Teşekkür ederiz.

Ş YAVUZ 12.01.2022 10:42:39

Kontenjanlar yetersiz hatta branşımda hiç kontenjan yok. Binlerce öğretmen ailesine ancak il emri verilirse kavuşabilecek. Desteğiniz için teşekkür ederiz.

Omer yildiz 12.01.2022 11:14:01

Tesekkur ederiz cok sagolun


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİNDE İL-İLÇE EMRİ VERİLMESİNİ TALEP ETTİK