Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES GENEL KURUL ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

AES GENEL KURUL ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

01/02/2016

 

30/31 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara’da toplanan AES  3. Olağanüstü Genel Kurulu çalışmalarını tamamladı.

 

 

İki gün süren genel kurulda Divan Başkanlığını Akın KARABAĞ,  katip üyelikleri  Nuri DAĞTAŞ ve Özlem RÜSTEM yürüttü.

 

Tüzük değişiklikleri ve sendikal konuların  tartışılarak karara bağlandığı birinci gün, il ve ilçe temsilcileri de örgütlenme çalışmaları ve hedefleri hakkında görüşlerini açıkladı.

 

İkinci gün yapılan seçimlerde,  sendika genel başkanlığına ortak aday olarak gösterilen Cansel GÜVEN yeniden  seçilirken; Turan TEMEL, Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Muhammet Ali GEZİCİ, Mustafa YAMAN, Muzaffer ÖZHAN ve Orhan DOĞRU yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.

 

Genel Kurulda Fatih ERİLİ, Çetin BULUT ve Arıl CANSEL Denetleme Kurulu; Akın KARABAĞ, Deniz CANBEK ve Ferdi GÜNAY da Disiplin Kurunu üyeliklerine seçildi.

 

Genel kurulda söz alan delegelerce; eğitim çalışanlarının siyaseten bağımsız temsili için tek umudu, sendikal ahlak noktasında okulu olan AES’de; ilkelerin kalıcı,  hizmetin kesintisiz olduğu dile getirilmiştir.  Ayrıca; 4. Olağan dönemin değerli yöneticilerine çalışmaları için teşekkür edilerek, AES’i gelecek aydınlık döneme taşımak üzere sendika zorunlu organlarına seçilen yeni yöneticilere de başarı dileklerinde bulunulmuştur.

 

Genel Kurul çalışmaları yanı sıra il ve ilçe başkanlarının katılımıyla gerçekleşen Başkanlar Kurulu toplantısında da, 1 Şubat 2015 /1 Şubat 2016 dönemi  örgütlenme çalışmaları masaya yatırıldı.

 

Son bir yıl içinde AES’in niteliğinden taviz vermeden, nicel olarak % 30 büyümeyi başardığının altı çizilen Başkanlar Kurulu toplantısında, önümüzdeki dönemde örgütlenme çalışmalarına hız vererek her il ve ilçede, köy okullarına kadar her eğitim kurumunda örgütlenmenin sağlanması için çalışma yürütülmesi kararlaştırıldı. Gelecek dönemin üyelerimiz başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olması dileklerimizle.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

\\

\\\\\\\\\\

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES GENEL KURUL ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI