Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES Gaziantep ve Şanlıurfa ile Buluştu

AES Gaziantep ve Şanlıurfa ile Buluştu

12/04/2016

 

\\

 

 

 

Sendikamız Genel Başkanı Cansel GÜVEN ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Güneydoğu teşkilat gezisi kapsamında 09.04.2016 tarihinde Gaziantep,

10-11.04.2016 tarihlerinde ise Şanlıurfa’da üyelerimiz ve eğitimcileri ziyarette bulundular.

 

 

\\

 

İlk olarak Gaziantep Baro Lokalinde eğitimcilerle yapılan söyleşide, genel olarak başta üyelerimiz olmak üzere eğitimcilerin yaşadığı sorunlar dile getirildi. Ülkemizin neresinde olursa olsun bayrağımızı dalgalandıran fedakar öğretmenlerimize geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da sonuna kadar sahip çıkılacağı vurgulandı.

 

\\

 

Ertesi gün Birecik'te öğretmenler ile bir araya gelen heyet, bölgede görev yapan eğitimcilerin sorunlarını dinledi. Köy okullarını da ziyaret ederek sorunları yerinde inceleyen Anadolu Eğitim Sendikası heyeti yereldeki sorunları Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürü ile görüştü. 

 

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel GÜVEN bölgede görev yapan öğretmenlerin (özellikle sınıf öğretmenlerinin) önünü göremediğini, yer değiştirmelerin çok zor olduğunu, 2010 da zorunlu hizmet affına dava açan tek sendika olduğumuzu, ders müfredatının bölgeye uygun olmadığını, zorunlu hizmetleri bittiği halde zorunlu hizmet bölgesinde kalanların ilaveten puan alamadıklarını ve daha bir çok sorunu bizzat Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşeceğini bildirdi.

\\

 

Yapılan temaslar hakkında açıklama yapan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel GÜVEN, Gaziantep ve Şanlıurfa ziyaretlerinden son derece memnun olduklarını, çok sıcak ve samimi bir ortamda bulundukları için mutlu olduklarını dile getirerek bundan sonra diğer illere ve ilçelere de bu şekilde ziyaretlerde bulunarak eğitim çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini yerinde tespit etmek için çalışacaklarını belirtti.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Gaziantep ve Şanlıurfa İl/ilçe temsilcilerimiz, üyelerimiz ve eğitimciler de, yapılan ziyaretten gurur ve onur duyduklarını ve unutulmadıklarına şahit olmaktan dolayı son derece mutlu ve geleceğe dair umutlu olduklarını aktararak desteklerini bizzat illerine, ilçelerine hatta köylerine gelerek gösterdikleri için heyette bulunanlara teşekkürlerini ilettiler.

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI

GENEL MERKEZ

 

 

\\

\\\\\\

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES Gaziantep ve Şanlıurfa ile Buluştu