Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Ek Ders Adaletsizlikleri Unutuldu Mu?

Ek Ders Adaletsizlikleri Unutuldu Mu?

23/05/2016

Bilindiği gibi sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri maaş karşılığı 18 saat derse girerken branş öğretmenleri  15 saat derse girmektedir.Bu haksızlık ve adaletsizlik bir çok kez dile getirilmiş fakat Mill Eğitim Bakanlığı’ndan karşılık bulamamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 28 Ekim’de Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda okul müdürleri ile bir araya geldiler. Burada müjde olarak bu ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin de maaş karşılığının 15 saate düşürülmesi için çalışmaların başladığını duyurmuşlardı.( http://eskisehir.meb.gov.tr/www/salih-celik-ve-hamza-aydogdu-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldiler/icerik/2115 ) Bütün eğitim sitelerinde ‘SINIF VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE MÜJDE’ ‘ÖĞRETMENLERE 120 TL ZAM YOLDA’ gibi haberler dahi yapılmıştı.

 

Görüyoruz ki aradan geçen 6 aylık süre zarfında herhangi bir çalışma ve iyileştirme yapılmamıştır. Bakanlığımızın bu mağduriyeti daha fazla uzatmadan bir an önce  gidermesini bekliyoruz. Eğer ek ders adaletsizliği düzeltilirse sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin haftalık maaş karşılığı 18 saatten 15 saate düşürelecek ve böylece öğretmenlerimiz haftada 3 saat(yaklaşık 120 TL) fazla ek ders almış olacak.

Anadolu Sendikası olarak konunun takipçisi ve müjdeleyicisi olmanın sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşamak istiyoruz.

Saygılarımla.

 

 

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ

Anadolu Eğitim Sendikası

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri

 

 

 

 

 

                                                                                                      

 

                                               

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Ek Ders Adaletsizlikleri Unutuldu Mu?