Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Torpil Ve Kayırmada 9-10 Yaş Seviyesine İnildi… Utanmadınız mı?

Torpil Ve Kayırmada 9-10 Yaş Seviyesine İnildi… Utanmadınız mı?

26/06/2016

4. SINIF ÖĞRENCİSİNİN HAKKINI YEDİLER, OKUL 3. SÜNÜ OKUL 1. Sİ YAPTILAR…

17 Haziran 2016 tarihinde Ankara Nallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezi’nde Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nallıhan Belediyesi tarafından, okul birincilerinin ödüllendirildiği, bir tören tertip edilmiştir. Bu törene katılacak okul birincisi öğrencilerin mevzuata uygun bir şekilde belirlenerek bildirilmesi hususunda tüm okullara resmi yazı gönderilmiştir. Çayırhan Gazi Mete Okuducu İlkokulu 4/A sınıfında eğitim gören Ş.E.E yerine, Gazi Mete Okuducu İlkokulu Müdürlüğü, resmi yazıyla Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 4/A sınıfında okuyan Y.K.D. isimli başka bir öğrencinin okul birincisi olduğunu bildirmiş ve yapılan merasime ismi geçen öğrenci katılmış ve okul birincisi unvanıyla ödül almıştır.

Olay üzerine, gerçek okul 1.si öğrencinin velisi öğrencinin okul derecesini öğrenmek için Gazi Mete Okuducu İlkokuluna gitmiştir.  Okul Müdürü veliye, ilan ettikleri sözde okul birincisinin karnesini gösterdiğinde bu öğrencinin, okul birincisini belirleyen yılsonu ağırlıklı not ortalamasına göre kendi çocuğundan daha düşük bir ortalamaya sahip olduğunu görüyor. Hatta okul birincisi ilan edilen öğrencinin aslında okul derecesinin üçüncülük olduğunu, bir başka öğrencinin de yılsonu ağırlıklı not ortalamasına göre, ilan edilen okul birincisinden daha yüksek ortalamaya sahip olduğunu fark ediyor.

Okul birincisi ilan edilen öğrencinin babası kadrosu halen Çayırhan Gazi Mete Okuducu İlkokulunda bulunan, iki ay öncesine kadar Çayırhan Gazi Mete Okuducu İlkokulu Müdürlüğü görevini yapan, aynı zamanda da İktidara yakın Eğitimciler Birliği Sendikasının Nallıhan İlçe temsilciliği görevini sürdüren bir öğretmen olması kayırmacılığı gözler önüne sermiştir. Konu ile ilgili gerekli işlemler yapılmış olup, işin peşini sendika olarak bırakmayacağız. Torpil ve kayırmacılıkta 9 ila 10’lu yaşlara kadar inilen bu ortamda takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

 

Muhammet Ali Gezici

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreteri

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Torpil Ve Kayırmada 9-10 Yaş Seviyesine İnildi… Utanmadınız mı?