Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin Bakanlığa Başvurdu

AES Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin Bakanlığa Başvurdu

06/03/2017

Bilindiği gibi en son 20 Mart 2016 Tarihinde yapılan yazılı sınav puanlarıyla müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri gerçekleşmişti.Sendikamızın bakanlık temaslarında, raporlarında dile getirdiği sınav puanına ve liyakate dayalı müdür yardımcılığı atamaları henüz gerçekleştirilmemiştir. Sınav puanlarının geçerlilik süresi dolmak üzereyken,sınavda başarılı olan adayların mağdur olmaması, kurumların da idari açıdan rahatlaması için boş bulunan normlara müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri yapılması talebimizle bakanlığa başvuruda bulunduk.


Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

 

Sayı: 554-17/4593                                                       Tarih: 06/03/2017
Konu: Sınav Puanına dayalı Müdür Yardımcılığı Atamaları

 

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne

 

İlgi:Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik

 

Bilindiği üzere; MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine Dair Yönetmeliğin 24/4 maddesi gereği boş kurumlara sınavla görevlendirme yapılır hükmüne istinaden 20 Mart 2016 Tarihinde bakanlığımız tarafından yapılan yazılı sınavı kazanan adayların tercihleri alınarak müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamaları gerçekleşmişti.
Yine hatırlanacağı gibi; ilgili sınavdan yüz puan üzerinden yetmiş ve üzeri puan alanlar başarılı sayılmıştı. Yönetmeliğimizde ‘Yazılı sınav sonuçları, kesin sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en fazla bir yıl süreyle olmak üzere bu kapsamda yapılacak bir sonraki sınav tarihine kadar geçerlidir.’ İbaresi bulunmaktadır. Sınav başarısı 70 puan ve üzeri olup idari göreve getirilmeyen öğretmenlerin kazanılmış hakları yanında, eğitim kurumlarımızın idareci ihtiyaçları da malumunuzdur.
Yukarıda açıklanan gerekçelerle; bir önceki atamada boş kalan normlara ve çeşitli sebeplerle boşalmış münhal durumda bulunan normlara sınav puanlarının geçerlilik süresi dolmadan müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri yapılması ve başvuru takviminin bir an önce yayınlanması hususunda talebimizin gereğini, bilgilerinize arz ederiz.

 

 

  Facebook'ta Paylaş      
Abdullatif TAŞ 06.03.2017 19:42:16

Bu talebimizi dile getirdiğiniz için teşekkürler.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin Bakanlığa Başvurdu