Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Kocaeli, İstanbul ve Sakarya’da Yol Arkadaşlarımızla Buluştuk

Kocaeli, İstanbul ve Sakarya’da Yol Arkadaşlarımızla Buluştuk

03/04/2017

BASK Genel Başkanı Bayram Zengin başkanlığındaki heyetimiz Genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel eğitim sekreterimiz ve BATOÇ-SEN genel başkanı Erdal Bayram, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici, Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş’tan oluşan BASK heyetinin ilk durağı, BASK/Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli şubesi oldu.

BASK Kocaeli il temsilcisi ve Bağımsız Sağlık-Sen şube başkanı Sami Ayyıldız ile şube yönetim kurulu üyeleri Mustafa Durak, Songül Toy Bora ve Uğur Öcal ile sendika üyelerinin katıldığı ziyarette, Kocaeli’de örgütlenme çalışmaları üzerinde duruldu.

Kocaeli Tıp Fakültesi’nde yetkili sendika olan Bağımsız Sağlık-Sen’in sonuç alıcı başarılı çalışmalarının diğer sendika ve kurumlarca örnek alındığı vurgulanarak, Ağustos ayında yürütülecek toplu sözleşme görüşmeleri için sendikalar arası yetki mücadelesinin başladığı, 15 yıldır yetkiyi kötüye kullananların söyleyecek sözü kalmadığı, artık yetkinin bagğımıszı sendikalara verilmesi gerektiği ifade edilerek,  diğer hizmet kollarındaki kurumların Kocaeli birimlerinde yetki alınması için örgütlenme çalışmalarına hız verilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada Kocaeli Cumhuriyet gazetesini ziyaret eden  BASK Heyeti, kamu görevlilerinin sorunları konusunda görüşlerini aktardı.

BASK HEYETİ KOCAELİ/DERİNCE TMO ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEYDİ
Genel başkanımız Bayram Zengin başkanlığındaki BASK heyeti TMO Derince Şube Müdürü Cemil Atasoy’u ziyaret etti. 
Genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, genel eğitim sekreterimiz ve BATOÇ-SEN genel başkanı Erdal Bayram, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici BATOÇ-SEN genel eğitim sekreteri Necip Taşçıoğlu, BATOÇ-SEN genel toplu sözleşme sekreteri Burhan Gülrenk ile Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş'tan oluşan BASK Heyeti şube müdürlüğü çalışanları ile toplantı yaparak TMO çalışanları ile memurların genel sorunları üzerinde sohbet etti.
Ağırlıklı olarak toplu sözleşme üzerinde yoğunlaşan sohbette bağımsız sendikacılığın önemi üzerinde duruldu ve şube müdürlüğü çalışanlarının verdiği destek için duyuĺan memnuniyet ifade edildi.

“İSTANBUL BULUŞMALARI” KAPSAMINDA VALİ YARDIMCISI AHMET HAMDİ USTA’YI ZİYARET ETTİK

Genel başkanımız Bayram Zengin başkanlığındaki BASK heyeti 17 Mart 2017 Cuma günü İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Ahmet Hamdi Usta’yı ziyaret etti.

Genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici, Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş, BASK İstanbul il temsilcisi Necmi Asker ve Bağımsız Büro-Sen şube başkanı Erdal Kaptan ile şube yönetim kurulu üyeleri Halit Ur, Yaşar Yahşi, Hakan Yeldan ve Ahmet Er'den oluşan BASK Heyetinin ziyaretinde sendikaların örgütlenme çalışmalarında karşılaşılan sorunlar üzerinde duruldu.

MEB, İstanbul’daki üniversiteler ile YÖK ve ÖSYM Sınav Temsilciliğinden sorumlu Vali Yardımcısı Sn.Ahmet Hamdi Usta, yasaların herkese eşit uygulandığını ve aksi davranışlara izin verilmediğini, ulaşan şikayetleri takip ettiklerini ifade etti.

 

İSTANBUL ADALET KOMİSYONU BAŞKANI AYHAN AYAN İLE BAŞSAVCI VEKİLİ  FUZULİ AYDOĞDU’YU ZİYARET ETTİK...

 

Genel başkanımız Bayram Zengin başkanlığındaki BASK heyeti 17 Mart 2017 Cuma günü İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Ayhan Ayan’ı makamında ziyaret etti.

Genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici, Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş, BASK İstanbul il temsilcisi Necmi Asker ve Bağımsız Büro-Sen şube başkanı Erdal Kaptan ile şube yönetim kurulu üyeleri Halit Ur, Yaşar Yahşi, Hakan Yeldan ve Ahmet Er ile Adliye temsilcisi Enes Sevinç’ten oluşan BASK Heyetinin ziyaretinde BASK ve bağlı sendikaların yürüttüğü bağımsız sendikacılık anlayışı çerçevesinde memurların sorunlar üzerinde duruldu.

Heyet daha sonra İstanbul  Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sn. Fuzuli Aydoğdu’yu ziyaret ederek görüştü.

 

 “BASK İSTANBUL BULUŞMALARI” KAPSAMINDA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ZİYARETİ...
Genel başkanımız Bayram Zengin başkanlığındaki BASK heyeti 17 Mart 2017 Cuma günü İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.
Genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici, Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş, BASK İstanbul il temsilcisi Necmi Asker ve Bağımsız Büro-Sen şube başkanı Erdal Kaptan ile şube yönetim kurulu üyeleri Halit Ur, Yaşar Yahşi, Hakan Yeldan ve Ahmet Er'den oluşan BASK Heyeti; İstanbul Vergi  Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar’ı ziyaret ederek çalışanların sorunları ve çözüm önerileri üzerinde görüşmelerde bulundu.

Heyet Başkanlık çalışanlarını ziyaret ederek sorunları dinledi ve sorunların çözümü için daha fazla destek vermelerini istedi.

ÜYELERİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTUK, GÖRÜŞTÜK ANDLAŞTIK

İstanbul Buluşmalarının ikinci gününde, 18 Mart 2017 Cumartesi günü üyelerimizle kahvaltılı toplantıda buluştuk.
Toplantıya genel başkanımız Bayram Zengin, genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici ve Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş yanısıra, BASK İstanbul il temsilcisi Necmi Asker ve Bağımsız Büro-Sen şube başkanı Erdal Kaptan ile şube yönetim kurulu üyeleri Halit Ur, Yaşar Yahşi, Hakan Yeldan ve Ahmet Er, AES il temsilcisi Esra Miyanyedi, AES Yalova il temsilcisi Yasin Özdemir ile sendikaların işyeri temsilcileri katıldı.
Konfederasyon ve sendika genel başkanlarının konuşmalarından sonra, katılanların soru ve önerileri ile toplantı devam etti. 
Son bölümde İstanbul'da BASK üyesi sendikaların işyerlerinden başlayarak yetkilendirilmesi çalışmalarına hız verilmesi konusunda karşılıklı andlaşıldı.

 

HEYETİMİZ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDEYDİ


Genel başkanımız Bayram Zengin başkanlığındaki BASK heyeti 16 Mart 2017 Perşembe günü Kocaeli Üniversitesini ziyaret etti.


Genel sekreterimiz ve AES genel başkanı Cansel Güven, genel eğitim sekreterimiz ve BATOÇ-SEN genel başkanı Erdal Bayram, genel teşkilatlandırma sekreterimiz ve Bağımsız Büro Sen genel başkanı Remzi Kızılkaya, AES genel teşkilatlandırma sekreteri Mehmet Alper Öğretici, Bağımsız Büro-Sen genel teşkilatlandırma sekreteri Necdet Aktaş, BASK Kocaeli il temsilcisi ve Bağımsız Sağlık-Sen şube başkanı Sami Ayyıldız ile şube yönetim kurulu üyeleri Songül Toy Bora ve Uğur Öcal'dan oluşan BASK Heyeti; Bağımsız Sağlık-Sen'in yetkili olduğu Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk'ü ziyaret etti


Ardından üniversite genel sekreter yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yeğin ile görüşüldü.
Yetkili sendika olmanın sorumluluğunu başarılı bir şekilde taşıyan Bağımsız Sağlık-Sen şube yöneticileri ile Tıp Fakültesi temsilcilerinden hem yöneticilerin hem çalışanların memnun olması yetkinin perçinlendiğini ve korunduğunu göstermesi bakımından güven verici.
Kocaeli şube yöneticilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Bu arada Kocaeli Cumhuriyet Gazetesi de ziyaret edildi.

BASK HEYETİ SAKARYA AKYAZI AES TEMSİLCİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

İstanbul temasları ardından Sakarya Akyazı’ya hareket eden BASK Heyeti; AES Anadolu Eğitim Sendikası Temsilcisi Sayın Necmettin Özgürsoy ve eğitim çalışanlarıyla Akyazı Öğretmen evinde bir buluşma gerçekleştirdi. Başta ilçenin eğitim sorunları olmak üzere bir çok başlıkta önemli görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, ilçe teşkilat çalışmalarına hız verilmesine karar verildi. Temsil heyetimiz en kısa sürede Akyazı’da müstakil bir buluşma kararıyla ilçeden ayrılmıştır. Katılım gösteren, samimi ev sahiplikleriyle bizi onurlandıran eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

BASK, bağımsız duruşu ve ilkeli sendikal anlayışı ile teşkilat çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.

BASK ve AES Basın Büroları

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Kocaeli, İstanbul ve Sakarya’da Yol Arkadaşlarımızla Buluştuk