Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Anadolu Eğitim Sendikası Araştırmacı Yazar Mustafa Solak’la Söyleşi Düzenledi

Anadolu Eğitim Sendikası Araştırmacı Yazar Mustafa Solak’la Söyleşi Düzenledi

14/05/2018

Anadolu Eğitim Sendikası Kocaeli Temsilciliği tarihçi yazar Mustafa Solak’ın son kitabı üzerine sendika binasında “Milli Eğitimden Gayrimilli Eğitime” başlıklı bir söyleşi düzenledi.

Söyleşide söz alan AES Kocaeli İl Başkanı Mehmet ALPERDEM Anadolu Eğitim Sendikası’nın 13 yıl önce “siyasilerin değil eğitimcilerin sendikasıyız” şiarıyla yola çıktığını ama  ulusal çıkarlar,eğitimin milliği, Atatürk ilke ve devrimleri konusunda taraf olduğunu ifade etti. Değişen müfredatlarla ilgili  olarak AES’in kararlı duruşuna kitabında yer veren Mustafa Solak’a teşekkür ederek, bundan sonra da bu konularla ilgili hem yetkililere, hem üyelerimiz,  hem eğitim kamuoyuna yönelik bilgilendirici faaliyetlerin yapılacağını ifade ederek sözü Mustafa Solak’a bıraktı.

Mustafa Solak konuşmasında böyle bir toplantı düzenlediği için AES İl yönetimne teşekkür ettikten sonra ders kitaplarındaki ve müfredattaki özellikle laikliğe aykırı bölümleri kitabından örnekler göstererek açıkladıktan sonra laikliğe aykırı bu tip ifadelerin milleti dini temelde ayrıştırdığını ve bunun eğitimin milliliği ilkesine gölge düşürdüğünü anlattı. 

Söyleşi dinleyicileri soru, cevap, öneri ve fikirlerini ifade etmesiyle son buldu.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Anadolu Eğitim Sendikası Araştırmacı Yazar Mustafa Solak’la Söyleşi Düzenledi AES Kocaeli, Mustafa Solak, Söyleşi, Anadolu Eğitim Sendikası Anadolu Eğitim Sendikası Kocaeli Temsilciliği tarihçi yazar Mustafa Solak?ın son kitabı üzerine sendika binasında ?Milli Eğitimden Gayrimilli Eğitime? baş