Gazi Mustafa Kemal Atatürk
İl Dışı Özür Grubu Mağdurları Adına Bakanlığa Teşekkür ediyoruz

İl Dışı Özür Grubu Mağdurları Adına Bakanlığa Teşekkür ediyoruz

06/09/2013

Son yılların kangrenleşen sorunu yer değiştirmeler on binlerce mağdur yaratmıştır. 2013 yer değiştirme döneminde öğrenim özrünü kapsam dışında bırakan il-ilçe emri içermeyen bir yönetmelik değişikliğine gidilmiş, başvuru aşamasına kadar belirsizlik yaşanmış, ilk ve ek yerleştirmede başvurusu kabul edilmesine rağmen puan-kontenjan yüzünden yerleşemeyen öğretmenler olmuştur. 

Sendikamızın yazılı-sözlü talepleri ve mağdur öğretmenlerin haklı isyanları doğrultusunda bir adım atan Milli Eğitim Bakanlığı bugün, eş, sağlık, öğrenim ve özel hayatı etkileyen haller kapsamında iller arası yer değiştirme başvurusu onaylanmış ama yer değiştirememiş tüm öğretmenleri atayarak takdirlerimizi kazanmıştır. 

Devlet olanaklarının kamu yararı gözetilerek kullanılabileceği, öğretmen mutluluğunun da hesaba katılabileceğine dair örnek teşkil eden bu yapıcı adım için başta Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi  AVCI ve Sayın Müsteşarı Yusuf TEKİN olmak üzere bakanlık bürokratlarına teşekkürü borç biliriz.

 Halen yüksek hizmet puanlarıyla bile isteğe bağlı yer değiştiremeyen, il içi özrü olan, yeni atamalarla il içi özrü oluşan binlerce öğretmen için de en kısa sürede bir adım atılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Merkezi 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

İl Dışı Özür Grubu Mağdurları Adına Bakanlığa Teşekkür ediyoruz