Siyasilerin Değil, Tüm Eğitim Çalışanlarının Sendikası

PIKTES ÖĞRETMENLERİ AES’i ZİYARET ETTİ

16 Kasım, 2023

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Avrupa Birliği destekli, “Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi” (PIKTES +) kapsamında görev yapan  öğretmenler Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ’yi ziyaret etti.

 

Proje kapsamında görev yapan öğretmenler, 29 ilde geçici koruma altındaki yabancı çocuklar için örgün eğitim sisteminde görev aldıklarını; 2016 yılında başlayan proje için MEB tarafından KPSS puan üstünlüğü ile görevlendirildiklerini ancak özlük hakları ile ilgili sıkıntılar yaşadıklarını vurguladılar.

 

Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ise,

 

Piktes kapsamında görev yapan öğretmenlerimizin sorunlarını bildiklerini ve ilgili birimlerle daha iyi şartlarda çalışmaları için gerekli görüşmeleri yapacaklarını iletti. Gerek sendikal haklar, gerek özlük hakları noktasında eksikliklerin tamamlanarak görevlerine daha rahat bir şekilde devam edebilmeleri gerektiğini ifade etti. PİKTES öğretmenlerinin bir an önce kadroya kavuşması gerektiğinin altını çizdi. Öğretmenin ücretlisi, geçicisi, sözleşmelisi olmayacağını ifade ederek tek öğretmen istihdamının kadrolu olması gerektiğini vurgulayarak ziyarete gelen öğretmenlerimize teşekkür etti.

 

 Anadolu Eğitim Sendikası

Yorum Yap