Gazi Mustafa Kemal Atatürk
KORONAVİRÜS MÜCADELESİNDE DEVLETİMİZİN ALDIĞI HER TÜRLÜ TEDBİRİ DESTEKLİYORUZ

KORONAVİRÜS MÜCADELESİNDE DEVLETİMİZİN ALDIĞI HER TÜRLÜ TEDBİRİ DESTEKLİYORUZ

20/03/2020

Dünya genelinde ölümlere sebep olan ülkemizde de etkisini göstermeye başlayan Koronavirüs ile ilgili devletimizin aldığı önlemleri destekliyoruz. Sürecin yönetilmesi ve bu hastalığın bir salgına dönüşmemesi adınayetkililerin uyarılarına ve alınan tedbirlere uymanın  son derece önem arz ettiğini düşünüyoruz.

        Küresel bir salgın ulusal bir mücadele çerçevesinde devletin tüm kurumlarının canla başla mücadele ettiği böyle bir dönemde vatandaş olarak en önemli görev bizlere düşmektedir.Panik yapmadan alınan tedbirlere uymak yetkililerin bu hastalıkla ilgili mücadelesine en büyük desteği sağlayacaktır.

Alınan tedbirler kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ara tatilin erkene alınmasıkararının çok doğru ve yerinde bir karar olduğuna düşünüyor, hızlı ve etkin bir biçimde süreci yöneten yetkililere teşekkür ediyoruz.Ne öğrencilerimiz ne de velilerimiz bu süreci bir keyif tatili olarak algılamamalı,  kalabalık mekânlardan ve toplu alanlardan uzak durmalı, mümkün olduğu kadar evde zaman geçirmeli ve bu fırsattan istifade ederek bol bol kitap okunmalıdır.

Bu süreçte öğrencilereğitimlerine evde devam edeceklerdir.“Milli Eğitim Bakanlığı hem EBA hem de TRT üzerinden yayın yapacak. Tabi ki yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey tutmaz. Ancak süreç şu an için bunu gerektiriyor. Dolayısıyla öğrencilerimiz ve velilerimiz uzaktan eğitim sürecine gereken hassasiyeti ve ciddiyeti göstermelidir.

Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak başkanlığında koronavirüse karşı önlemler kapsamında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan kararların son derece önemli ve halk sağlığı açısından yerinde olduğunu,halkımızın yetkililerin aldığı bu kararlara destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz.

Sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralarda toplumda panik ve kaos havası oluşturmak isteyenlerin yarattığı manipülasyonlara dikkat edilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın sadece resmi kurumların açıklama ve uyarılarınıdikkate almalarını istirham ediyoruz.

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

KORONAVİRÜS MÜCADELESİNDE DEVLETİMİZİN ALDIĞI HER TÜRLÜ TEDBİRİ DESTEKLİYORUZ