Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ZORUNLU HİZMETTE ARTIRIMLI HİZMET PUANI İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK

ZORUNLU HİZMETTE ARTIRIMLI HİZMET PUANI İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK

03/05/2016

Bölgeler itibariyle, zor koşullarda, zorunlu hizmetini yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimize yönetmelik gereği verilmesi gereken “artırımlı hizmet puanı” konusunda adaletin sağlanması için bakanlığa başvurduk. Özellikle, zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamladığı halde halen zorunlu hizmet bölgelerinde çalışan öğretmenlerimizin mağdur olduğu puan/tayin uygulaması adaletten yoksundur.  

Bakanlığa yaptığımız talep başvurumuzda; Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili 40. Maddesinde geçen “Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınarak azami çalışma sürelerinin üzerinde geçen ilk yıl için %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırılarak belirlenir.”  bendinin zorunlu hizmetten, zorunlu hizmete yer değiştiren öğretmenler için de görevin devamlılığından dolayı, kesinti olmadan uygulanmasının adalet açısından önem arz ettiğini belirttik.

 

Bu konuda gerekirse hukukun öngördüğü her türlü yolla zorunlu hizmet mağduru  öğretmenlerimizin hakkını arayacağımız bilinmelidir. Anadolu Eğitim Sendikası çalışma güçlüğü bulunan bölgelerde unutulmuş öğretmenlerin yanında olmaya devam edecektir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği 

 

\\


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ZORUNLU HİZMETTE ARTIRIMLI HİZMET PUANI İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK